poniedziałek, 18 lipca 2016

Czwórka mieczy-Izolacja.

Autor-Zdzisław Beksiński

Czwórka mieczy jest przede wszystkim kartą,która mówi,że potrzeba nam spokoju, wycofania od codziennego zgiełku. Nic dziwnego,że właśnie w niej znajdujemy urlopowy wypoczynek,ale też dochodzenie do siebie po chorobie.

Anna K. tarot
Przykład wycofania z codziennego życia, aby dojść fizycznie do siebie i wyzdrowieć.Na karcie mamy chorą kobietę i drugą, która podaje jej leki i nad nią czuwa. 
12 krzeseł tarot
Tu widać potrzebę odpoczynku i przemyśleniu dalszej strategii działania. 

Pozytywna strona osobowości człowieka w tej karcie ,to niebywały spokój i opanowanie. Umiejętność logicznej analizy frapującego nas problemu. Ogromna doza rozsądku w sytuacjach, gdy trzeba coś przeczekać i nie działać w sposób impulsywny.
W negatywie czwórka mieczy pokazuję osobę, która nie kończy rozpoczętych działań. Cechuje ją brak słowności, wytrwałości, wycofywanie się spowodowane lękiem,albo lenistwem.Nie można na kimś takim polegać.
 Deviant Moon tarot
Istota uśpiona ,zakopana? Zależy co widzimy. Dla mnie ,to ktoś kto doświadczył tyle bólu( 3 mieczye wbite w ziemie) ,że postanowił schować się przed światem. Ma przy sobie miecz ,którego może użyć aby wykopać się z tego grobu jaki stworzył. Włosy przypominają antenki , więc intelektualnie ona nadal mocno działa.Karta świetnie pokazuję odpowiedzi na nurtujace pytania otrzemane podczas snu przez naszą podświadomość.

W emocjach oznacza chłód, zawieszenie kontaktów, niechęć do wchodzenia w nowe relacje uczuciowe. Jeśli określa stan istniejącego już związku, może mówić o fizycznym oddaleniu się partnerów np. kiedy jedno gdzieś wyjeżdżą ,lub pokazywać stan separacji i brak intymnego pożycia.

Zawodowo jest ,to karta raczej przedstawiająca czas brania urlopu i wypoczynku od pracy. Ale mówi również o zwolnienie z  pracy ,ale na życzenie pracownika z zachowaniem okresu wypowiedzenia . Jeśli pokazuję zawód to jest on ściśle związany z intelektem, powolną analizą.
Finansowo zwraca uwagę na potrzebę oszczędzania.

Ezoterycznie pokazuję stan medytacji, potrzebę bycia samemu ze sobą.
Ogólnie jest to karta odpoczynku, urlopu, uzdrowienia. Miejsca jakie pokazuję,to szpital ,sanatorium, cmentarz i naszą prywatną samotnię cokolwiek pod tym pojęciem rozumiemy.Anulowanie złożonego zamówienia, dobry głęboki sen.


W zdrowiu bardzo często pokazuje potrzebę hospitalizacji.

2 komentarze:

  1. Nie lubię 4 mieczy (ogólnie z małych arkan żadnych 4 nie lubię). A ten obraz Zdzisława Beksińskiego rewelacyjne oddaje emocje/ sytuacje jakie towarzyszą 4 mieczy według mnie. Natomiast plusem 4 jest stabilizacja i uspokojenie sytuacji. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za komentarz ;) Również pozdrawiam .

      Usuń