sobota, 25 czerwca 2016

Król kielichów-Współczuje,rozumiem,pomagam.


Dojrzały mądry mężczyzna, który skupia wokół siebie różnych ludzi. Nie ważne czy jesteś bezdomnym czy milionerem, dla tego Króla jesteś po prostu człowiekiem.
Cechuje go głęboka emocjonalność i empatia, ale aby pomóc osobie znajdującej się w potrzebie wykorzystuje on te przymioty kierując się rozumem,doświadczeniem i sercem.
Jest to osoba niezwykle towarzyska,lubiana i ceniona.Dobry przyjaciel, który wysłucha naszych trosk i nie jeden raz znajdzie rozwiązanie dla frapującego nas problemu.
Ceni rodzinę,kocha dzieci,zwierzęta,przyrodę. Jest domatorem, dlatego inicjatywy wyjazdów, wycieczek i poszukiwania rozrywki, na co dzień pozostaje w gestii jego partnerki.

W cieniach  spotykamy się z osobą nadużywającą alkoholu, używającą swoich talentów do manipulacji ludźmi.
Mona Lisa Tarot
Mamy tu przedstawione dwa oblicza Króla kielichów.Pierwsze negatywne alkoholika na codzień grającego rolę wysokiego kapłana , który mówi innym jak mają żyć. Drugie to mężczyzna odziany we fioletową szatę. Najprawdopodobniej jest to również duchowny ,ale o niższycm statusie , kolor jego szaty wskazuję wyrażnie ,że jest on na wysokim poziomie rozwinięty duchowo. On pokazuję się tutaj w roli osoby, która po mimo pierwszego szoku dla zaistniałej sytuacji ,postara się pomóc nieszczęśnikowi leżącemu na posłaniu.

 Anna K. tarot.
Mężczyzna z książką w dłoni , ciągle się rozwija ,uczy , dokształca .Czerpie wiedzę nie koniecznie z fachowych kursów czy szkól, ale właśnie dzięki własnej inicjatywie, ciekawości poznaje świat. Rumianek wokół niego zwraca uwagę,że jego wpływ na nas tak jak tego zioła jest kojący i uzdrawiający. Król kielichów bardzo często sięga po medycynę niekonwencjonalną.

W uczuciach karta pokazuję mężczyznę, który kocha, jest bardzo uczuciowy i nie wstydzi się okazywać miłości.

Universal de Angelis
Postać Króla na ciężkim marmurowym tronie osadzonym na falach morza przeczy prawą fizyki.Karta ta wskazuję ,że ta postać  potrafi panować nad emocjami,jego doświadczenie i mądrość sprawiły ,że tron na którym zasiada unosi się na wodzie(emocjach) lekki niczym piórko.

Zawody Króla kielichów to bardzo często psycholog, terapeuta, nauczyciel.

W zdrowiu  zwraca uwagę na problem uzależnień jak również mówi o tym, aby zwrócić uwagę na to, co się je i w jakich ilościach.
Charakterystyczna cecha wyglądu tego Króla ,to widoczny brzuszek spowodowany miłością do jedzenia.

Ezoterycznie karta mówi o wysokim stopniu rozwoju duchowego i przepracowaniu karmy.
Estensi tarot
Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na Króla w tej talii.Fioletowa szata jak już wcześniej wspomniałam podkreśla jego wysoki stopień uduchowienia, ale zwróćmy uwagę na czerwone buty, on po mimo uczuć i duchowości ma silnie zaznaczoną czakrę podstawy . Wie ,że materia jest równie ważna co duchowość ,nie odpływa w chmurki i nie jest materialistą, umie te dwie sfery zrównoważyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz