poniedziałek, 17 października 2016

Król mieczy-prawo ponad wszystko.


To, co cechuje Króla mieczy to przede wszystkim wysoki stopień inteligencji. W swoich działaniach jest sprawiedliwy, ale na zasadzie przestrzegania danego prawa i panujących zasad. Król mieczy bardzo często jest porównywany do karty Sprawiedliwości i w ikonografii tarota znajdziemy wiele takich nawiązań. Korupcja to coś czym się brzydzi ,więc podejście do niego na zasadzie coś za coś od razu dyskwalifikuje danego delikwenta.Jednak należy pamiętać ,że  jak wszystko na tym świecie  sprawiedliwość to pojęcie względne,a prawo niestety nie zawsze stoi po stronie przeciętnego obywatela.
W swojej negatywnej odsłonie napotykamy w tej karcie służbistę,człowieka bardzo surowego i krytycznego. Osobę, której bardzo często wydaje się,że sama stoi ponad prawem i czuje się niemal bogiem w swoim środowisku.
Vice versa tarot
Cudownie przedstawiony Król mieczy jako sędzia rozsądzający spór o dziecko.Bardzo jasne nawiązanie do Króla Salomona ,który mądrze potrafił taki sam spór rozwiązać .
W emocjach mówi o mężczyźnie,który albo nie potrafi okazywać uczuć,albo dosłownie na własne życzenie odcina się od związków. Jest to karta człowieka po rozwodzie lub wdowca. Król mieczy, jeśli rozstaje się z partnerką,robi to zazwyczaj w sposób dla niej postrzegany jako okrutny.Czyli bez owijania w bawełnę potrafi powiedzieć np. ,,nie podobasz mi się ,pociąga mnie inny typ kobiety,, itp. To ,co mówi oczywiście jest szczere ,ale i dosadne ,ponieważ Król mieczy nie sili się na uprzejmości.
Jeśli jesteśmy w związku z takim partnerem możemy mieć pewność ,że wypowiedziane przysięgi traktuje z honorem i będzie wierny.Nie oczekujemy jednak od niego ,że codziennie będzie nam mówił ,że nas kocha bo to nie leży w jego naturze.
Ludy lescot tarot
Król mieczy ukazany z wagą w lewej dloni ,na której ,,waży,, sprawę do rozwiązania . Miecz w prawej dłoni potrzebny do walki lub wydania wyroku .
Sweet twilight tarot
Strach na wróble czyli dosłownie ten który budzi strach ;) 

Zawodowo pokazuje podobnie jak Królowa mieczy chirurga, nauczyciela, wykładowcę. Również polityka, dyplomatę, sędziego, prokuratora, krytyka,pisarz,tłumacz.
Finansowo może wskazywać na dobre logiczne zarządzanie pieniędzmi, gdzie nie ma miejsca na rzeczy,które mogą sprawić nam zwyczajną radość. Tu kupujemy tylko to ,co uważamy za niezbędne do egzystencji.
Mona lisa tarot
Prace intelektualne.

 W zdrowiu karta zapewnia,że trafiliśmy na dobrego specjalistę szczególnie, jeśli stoimy przed wyborem wykonania jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego.

Charakterystyczne cechy wyglądu to mężczyzna bardzo  szczupły, wysoki o ciemnych lub siwych włosach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz