poniedziałek, 19 września 2016

Paz mieczy -Bond ,James Bond .


Dziś o Paziu mieczy będzie głównie na przykładzie jednej karty.
Najnowsza talia Lo scarabeo Cattarot a w niej Paź mieczy jako James Bond.
Według mnie postać idealnie dopasowana do charakteru tej karty.

Osobowość Pazia mieczy iście Bondowska,sprytny, ciekawy wszystkiego, co nowe. Doskonale radzący sobie z nowinkami techniki. Pamiętacie jak James odbiera gadżety od Q a ten daje mu instrukcje obsługi? Po co mu instrukcja on sprawdzi działanie danego przedmiotu na zasadzie prób i błędów.
No i takie podejście może sprawić,że coś niechcący zepsuje, ale on zawsze wychodzi cało z opresji.
Nie boi się niczego, ani nikogo. Wręcz kusi niebezpieczeństwo swoim zachowaniem,a wrogą daje powody do jeszcze większego konfliktu. Wkłada przysłowiowy kij w mrowisko. Potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie,zawsze ma dużo do powiedzenia.Umie wyciągnąć z nas nasze małe sekrety. Jest elokwentny i intrygujący.
W negatywie Paź mieczy jest po prostu złośliwy,mówi byle, co byle by było głośno, wiecznie potrzebuje uwagi.Jest niedyskretny,a jego opinie  o innych nie można uważać za prawdę. Brakuje mu życiowego doświadczenia.

W uczuciach Paź mieczy jest niestały, więc jako partner na wieki się nie nadaje. Robi krok do przodu dwa do tyłu. I nasz Bond ma również taki charakter , ciągle wolny, ciągle przelotne związki. Jeśli pytamy, co ktoś do nas czuje to ta karta mówi zazwyczaj o irytacji, nerwowości.

Zawodowo pokazuje albo dosłownie szpiega,żołnierza, ale takiego wysyłanego na misję,kontrolera, hakera, adwokata, rzecznika prasowego, każdy zawód gdzie trzeba zdobywać informacje czasem nawet w nielegalny sposób.
W finansach …Bondowi pieniędzy nie brakowało, ale wiemy, że potrafił przetrwonić w jednym momencie spory majątek, więc karta ta uczula nas na ryzykowne inwestycje i hazard. Mówi,że powinniśmy nauczyć się dysponować pieniędzmi w sposób rozsądny i logiczny.

Zdrowotnie zwraca uwagę na nerwy , ale też może pokazać drobne zranienia na skutek własnego działania, nieostrożności.Również wskazuje na zwyrodnienie stawów .

Ezoterycznie karta pokazuje uciążliwe psychicznie podczepienia.


Ogólnie to karta komunikowania się, więc znajdziemy tu telefon, chat, sms, internet ,wiadomości prasowe. Nauka, egzaminy, kursy, każdą możliwość gdzie poszerzamy naszą wiedze.

Przykłady Pazia mieczy i znaczeń widocznych na kartach.
Deviant Moon
Przykład obserwatora ,kogoś kto dostrzega więcej niż inni .W lewym oku ma coś na kształt lunety więc widzi wyrazniej i lepiej.
Mona Lisa tarot
Przykład niezdecydowania, wahania .Iść do przodu czy ominąć niewygodną sytuacje?
Green Witch tarot.
Młoda czarodziejka, zdobywająca wiedzę .Karta pokazuję naukę i praktykę tego co zostało przyswojone.Otwarty umysł i chęć poznania tego co nowe.
12 krzeseł tarot.
Świetnie ukazana praca reportera. Zdobywanie informacji, umiejętne podejście do drugiego człowieka ,aby je uzyskać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz