piątek, 28 października 2016

1.Nowy początek-uwolnienie z przeszłości.

Oracle of visions -Oraculum Vizi-Wyrocznia Wizji-Ciro Marchetti.
Wyrocznia wizji to niezwykłe karty, bo bardzo intuicyjne i według mnie nienarzucające żadnych granic w odczycie. Mają przepiękną grafikę, złocone brzegi,duży rozmiar kart sprawia ,że bardzo przyjemnie się z nich czyta.
 W talii są 52 karty ,każda oznaczona jest kilkoma nazwami ,ale od nas tylko zależy jak ją odczytamy. Ciro nie stawia w tej talii ram dla wróżącego ,a jedynie daje wskazówkę jak można odebrać daną kartę.

To, co przedstawię to mój odbiór tej talii,ale może jak w przypadku zamysłu  autora stanie się on jakąś wskazówką do poszukiwań waszych prywatnych znaczeń każdej z przedstawionych tu kart.Karta numer 1 .Nowy początek-Uwolnienie z przeszłości.
,,Możesz dokonać nowego startu w każdym momencie,który wybierzesz,rzecz, którą nazwiesz ,,porażką,, nie jest upadkiem w dół,jednak pozostaniem w dole.Autor nieznany.,,

Na karcie mamy postać nagiej kobiety ,zasłaniającej się fioletowo –czerwonym materiałem.
Pierwsze, co przyszło mi do głowy to archetyp Ewy wygnanej z raju. Kiedy zgrzeszyła jej nagość stała się wstydliwa i to samo odczucie według mnie prezentuje postać na karcie .
Za nią metalowe ogrodzenie,więc jest jakby odcięta od przeszłości. Nie ma tam furtki,aby mogła przez nią wejść,nie ma mowy o powrocie do tego, co było.
Przed nią rozrzucone trzy karty Głupca,każda z innej talii Marchettiego ,dają do zrozumienia ,że kobieta jest na początku nowej drogi ,nie posiada doświadczenia ,jest niewinna niczym dziecko.
Z boku stoi otwarta skrzynka wydobywa się z niej blask i wylatują gołębie. Dla mnie to pudełko jest symbolem  uwolnienia ,wyjścia z przysłowiowych ram ograniczeń i rozwinięcia skrzydeł w każdej dziedzinie życia.
Berło przed jej stopami oznacza stanie przed wyzwaniem gdzie tylko od niej  zależy czy będzie królem czy żebrakiem. Kobieta ma wszelkie możliwości, aby osiągnąć to czego pragnie.

Podstawowe  znaczenia, jakie widzę w tej karcie to.
-duże możliwości dla rozpoczęcia nowego projektu
-narodziny dziecka
-odbiór paczki, listu jakiejkolwiek przesyłki
-otrzymanie zaskakującego prezentu
-uczucie niepewności, strachu
-zdystansowanie, zaciekawienie
-rozpoczęcie nauki lub podjęcie pracy
-pierwsza praca bez doświadczenia
-staż
-wyjście z więzienia (dołowienie z zakładu karnego lub w przenośni z klateczek umysłu które sami sobie tworzymy)
-odcięcie się od przeszłości
-radykalne wybaczenie
-bezdomność
-strata finansowa
-bezradność
-oczekiwania na pomoc i wsparcie
-chwilowe zatrzymanie przed podjęciem decyzji

2 komentarze:

  1. Właśnie do mnie dotarła :) Jest piękna :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Mirosławo witam w gronie zakochanych w tej wyroczni :) Gratuluje zakupu ,talia jest warta zainteresowania i tak jak Pani pisze jest piękna :D

      Usuń