piątek, 23 stycznia 2015

Papież -mroczna strona.

Mona Lisa Tarot
W tej talii doskonale widać negatywną stronę karty Papieża.
Na obrazie przywódca duchowy kościoła katolickiego Papież otoczony różnymi posągami być może są to symbole innych religii wierzeń które z czasem rozpadły się i zostały zapomniane.
Popatrzcie ile w nim zaciętości,wyrywa się do przodu z zaciśniętą szczęką ,lewa ręka ułożona w pięść no brakuję tylko żeby użył laski w obronie swojego zdania.

Tarotowy Papież w swej negatywnej stronie to osoba , która po prostu ,,wie lepiej,, Nie ważne ,że z każdym dniem świat idzie do przodu ,że życie to nieustająca zmiana on po prostu ,,wie,, i już.
Jakieś zasady przekonania zostały mu wpojone bądź nauczył się coś robić tak a nie inaczej i teraz każdy przejaw inności odbiera jak atak na jego tradycyjne przekonania.

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to przede wszystkim krucjaty kiedy to z ramienia kościoła mordowano ludzi w imię boże.
Kolejny przykład takiej postawy papieżowej to kiedy trafiamy na nauczyciela ,który metodą ,,nie musisz rozumieć-masz umieć,, próbuję wpoić nam jakąś wiedzę .

Papież w swej ciemnej postaci potrafi i wręcz chełpi się tym co wyznaję.Każda osoba , która myśli inaczej niż on jest dla niego niezrozumiała a nawet głupia.
Do takiego człowieka nie trafiają argumenty i z takim człowiekiem się nie dyskutuję bo to nie ma większego sensu.Pozostanie głuchy na wasze tłumaczenia .
Brakuję mu tolerancji, zrozumienia a przede wszystkim ludzkiego podejścia.
To trudny partner życiowy, przyjaciel czy rodzic.
Osoby spotykające taki typ człowieka na swojej drodze mogą czuć się tyranizowane a wręcz zaszczute.
Dzieci dorastające w domu Papieża będą albo tak samo harde i sztywne w swoich poglądach, albo zdominowane, zalęknione i ciągłym poczuciem niższości .

Papież osądza, rozporządza, narzuca swoje zdanie,poucza i jest święcie przekonany ,że posiada do tego prawo.

Jak każda karta w tarocie ma też swoje pozytywne strony ale o tym w innym poście :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz