wtorek, 2 lutego 2016

Siedem monet- bochen chleba.


Pagan Ways Tarot
Mężczyzna na karcie siedzi spokojnie pod drzewem. Otaczają go jabłonie. Część jabłek jest już w koszyku, część leży na ziemi a jeszcze inne nadal dojrzewają na drzewach. On wie, że wszystko ma swój czas. Zasadził drzewa, pielęgnował je otaczał troską i opieką, aby każde w swoim tempie wydało tyle owoców ile może.
Niczego nie przyśpieszy, bo natura rządzi się swoimi prawami a jak wiadomo to, co naturalne jest smaczniejsze niż sztuczny wytwór wspomagany chemicznymi dodatkami.
Karta emanuje spokojem, ciszą i błogim lenistwem.


Siedem monet to karta cierpliwości i oczekiwania. Tu słowa ,, na już,, nie mają racji bytu bo kończą się frustracją i naszym głębokim rozczarowaniem.
Dwie sprawy, z którymi kojarzy mi się w pierwszym momencie siedem monet to hasła grób i chleb. Ale wyjaśnię może skąd ten chleb w mojej głowie ;)
W siódemce monet cierpliwość to rzecz priorytetowa. Aby zrobić chleb potrzeba czasu do wyrobienia ciasta, czasu do tego by wagarowało i znowu czasu by powtórnie je wyrobić wagarować,ułożyć w foremkach i pozwolić odpocząć.
Ale co najważniejsze aby zacząć robić chleb potrzeba składników na ciasto .Główny składnik to mąka więc potrzeba zboża , które trzeba zasiać, zebrać, oddzielić od plew i zmielić.
Końcowy etap to pieczenie, które też wymaga określonego czasu.
Taka jest właśnie karta siódemki monet niczym proces tworzenia i wypieku chleba ,cierpliwa , staranna, a zadowalająca kiedy dostajemy to na co czekaliśmy.
Osoby charakteryzowane przez siódemkę monet to ludzie cierpliwi, spokojni wyważeni w swoich działaniach czy słowach. Dobrzy słuchacze,wierni przyjaciele. Czasem mało skłonni do zmian bardziej ukierunkowani na tradycje i pozostawanie w tym, co znane od lat.
Potrafią oszczędzać pieniądze, ale bywa szala się przeważa na stronę chomikowania i obsesyjnego odkładania na czarną godzinę.

Jeśli pytamy o związek karta mówi, że ma już jakiś staż za sobą i nadal będzie kontynuowany. Trudno powiedzieć by w tej karcie była miłość, ale przywiązanie, przyzwyczajenie jak najbardziej tak. Partner w tej karcie to człowiek bierny nastawiony na inicjatywę partnerki.

W sprawach zawodowych  mówi o kontynuacji tego co robiliśmy do tej pory jak również zwraca uwagę ,że praca którą wykonujemy wymaga od nas dużego nakładu cierpliwości i staranności w działaniach. Bywa ,że wykonywany zawód staje się rutyną i zwyczajnie jeśli nie jest naszą pasją zaczyna nas nudzić.
Można tu znaleźć zawody związane z rolnictwem, hodowlą, kolekcjonerstwem, ale również  grabarza.
W finansach  pokazuję po prostu oszczędności na koncie, lub oczekiwanie na zyski z lokaty, dobrą zapłatę za wykonaną prace. Karta odradza zaciąganie pożyczek i pożyczania innym pieniędzy .

Kiedy jakiś przedmiot nam zaginie a wiemy ,że znajduje się w obrębie mieszkania siedem monet jako miejsce wskazuję, okolice łóżka na którym śpimy, miejsce gdzie wypoczywamy, lub zakryte dużą ilością innych przedmiotów. Warto też poszukać w miejscach gdzie mamy rośliny doniczkowe.

W życiu codziennym karta pokazuję również czas urlopu, wypoczynek, nagrobek, zbieranie plonów z pracy, wekowanie owoców i warzyw na zimę, czekanie w wielo miesięcznej kolejce do lekarza, grabienie liści, porządki ogrodowe, sadzenie roślin, domowe wypieki.

W zdrowiu  wskazuję na problemy z nogami .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz