sobota, 9 kwietnia 2016

Czwórka buław-Bogini Hestia

Zatytułowałam swój post porównując Czwórkę buław do Bogini Hestii dlatego bo w tarocie Initiatory of Golden Dawn tak właśnie jest przedstawiona ta karta .
Widać tu opiekuńczość i dbanie o poczucie jedności  domu, który tworzymy.
Cechy Bogini Hestii idealnie oddają sens tej karty.
  Initiatory of golden dawn               Bogini Hestia         
                           
Bogini Hestia.
,,Opiekunka ogniska domowego, podróżnych, nowożeńców i sierot. Hestia reprezentowała moralną ideę czystości i trwałości rodzinnego życia.Każde nowo narodzone dziecko, piątego dnia po urodzeniu, obnoszono dookoła ogniska oddając je Hestii w opiekę. Matka panny młodej rozpalała pierwszy raz ogień w nowym domu płomieniem pochodzącym z jej świątyni.,,
Zródło- Wikipedia.

Czwórka buław to karta radości i szczęścia,bezpieczeństwa ogniska domowego.
Znajdziemy tu ludzi o  optymistycznych cechach charakteru, ceniących to co posiadają ale przede wszystkim ludzi , których skupiają wokół swojego domu.
W tej karcie pojawiają się osoby towarzyskie chętnie wydające przyjęcia .Ich dom zawsze tętni życiem , a atmosfera ,którą stwarzają sprawia ,że będąc tam pierwszy raz czujemy się jak u siebie.
W odwrotności karta pokazuję osoby, które nie umieją dopuścić do siebie faktu,że ktoś żyje i postępuje inaczej niż oni, dlatego starają się wręcz na siłę podporządkować innych. Z bardziej prozaicznej strony możemy znaleźć tu po porostu osobę leniwą lub taką, która nie dostrzega plusów z codziennych małych radości, jakie niesie życie.

W uczuciach karta pokazuję udane związki,często zalegalizowane, ale nie zawsze. Ogólnie mówi o szczęściu gdzie papierek formalizujący daną relacje nie jest czynnikiem wymaganym.

Zawodowo karta wróży pomyślność i stabilność.Także finansowo mówi o dostatku i harmonii, dzięki czemu możemy prowadzić spokojne i bezpieczne życie.


W życiu codziennym pokazuję zabawy,świętowanie, spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu. Jest to również karta nieruchomości,działki budowlanej.
W bardziej duchowym znaczeniu tej karty może ona pięknie pokazać ,że jest energia , która  czuwa nad nami i naszymi bliskimi. Jesteśmy chronieni ,a poziom naszej energii jest na tyle silny by oprzeć się negatywnym działanią z zewnatrz.
Czwórka buław pokazuje także  działania ,które zabezpieczają  energetycznie nasz dom .Czyli wszelkie rytuały o takim działaniu po wyświęcenie mieszkania .

     Spiral tarot                                     Tarot of the elves
Tu ładnie widać zawarcie związku i szczęście młodej pary.

Langustl tarot                              78 doors tarot
Podobnie jak Initiatory of golden dawn karty pokazują bezpieczeństwo tyle ,że tutaj dosłownie pod postacią domu.
                               Sherlock Holmes Tarot         Book of shadows tarot                             
Tu widać z bardziej prozaicznych znaczeń po prostu spotkanie towarzyskie z osobami ,które lubimy z , którymi dobrze się czujemy i miło spędzamy czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz