wtorek, 7 czerwca 2016

Dziewiątka kielichów- Tłusty czwartek :)

Tłustego czwartku dziś nie ma ...ale moje skojarzenie z tą kartą usilnie pcha mnie w stronę pączków :D
Dziewiątka kielichów to karta zadowolenia, radości i wygody. Jeśli czegoś pragniemy to właśnie w tej karcie róg obfitości sowicie nas obsypie swoimi darami.Tu używa się życia i nie patrzy na to co powiedzą inni.Ważne jest zadowolenie samego siebie.
Mona Lisa tarot
Człowiek zadowolony z życia. Folguje sobie z jedzeniem  choć widać ,że tak na prawdę ma dość.No ,ale co tam brzuszek się pomasuje i jeszcze jedno jabłko wejdzie :D Widać ,że do bogatych ta postać nie nalezy bo nie ma butów , ale tutaj akurat ta kata mówi o chwili radości. Momencie kiedy można się nasycić ,a nawet przesycić bo nie wiadomo kiedy będzie ku temu kolejna okazja.
On zwyczajnie chwyta dzień, szczęśliwą chwilę ,która mu się trafiła.

Osobowość pokazana w tej karcie to człowiek gościnny, lubiący kosztować życia i dosłownie i w przenośni. Cieszą go małe rzeczy, może np. rozsmakować się w kromce chleba wychwalając ją pod niebiosa. On potrafi dostrzec piękno życia i smakować go ,każdego dnia z tą samą pasją.
W negatywie pojawia się tu osoba zainteresowana wyłącznie sobą, z egoistycznym podejściem , stawiająca tylko i wyłącznie na siebie ,traktująca przy tym ludzi jak służących. Dość często ta karta pokazuję zwyczajnie leniuchów i ich biorczą postawę wobec ludzi.

W uczuciach karta mówi o zadowoleniu z tego,że jesteśmy sami. Tu nie ma relacji związkowych,ale człowiek w tej karcie chętnie wchodzi w relacje wolne dające mu swobodę i satysfakcję.

Zawodowo pokazuje dobrą posadę, często  pracę związaną z ,,karmieniem i gościnnością ,, czyli np. restauracje ,posiadłości agroturystyczne. Znajdziemy tu również zawód kupca –sprzedawcy ofiarującego bogaty asortyment produktów. W każdym bądź razie praca w dziewiątce kielichów daje zadowolenie i szerokie kontakty towarzyskie.
W finansach wróży dobre dochody i satysfakcje.

W zdrowiu zwraca uwagę na jelito grube. Mówi o problemach z nadwagą, oraz może pokazać ciąże .

Golden Klimt tarot
I można zobaczyć tu nadwagę i ciąże, w zależności od pytania karta bardzo obrazowo odpowiada.
Dodatkowo patrząc na ułożenie kielichów można dostrzec ,że pięć kielichów jest jakby oddzielone od głównej postaci. Czyli w moim tłumaczeniu ten gorszy czas już za nią.Trzy kielichy na górze mówią o radości a jeden na dole o szansach na zadowolenie,nowych perspektywach .Sumując kielichy na czerwonym tle ,również karta pokazuję nam przesyt choćby w odniesieniu do głównego znaczenia karty związany z jedzeniem (4 puchary).

Ezoterycznie przedstawia osoby o dużych zdolnościach do przyciągania tego, o czym marzą. To karta spełniających się pragnień.

Ogólnie pokazuję ucztę imprezę taką z suto zastawionym stołem, uzależnienie od jedzenia, bezruch.
Golden Botticelli
Po prostu uczta i wspólne biesiadowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz