piątek, 13 maja 2016

Dziesiątka buław-Przeszkody, ciężar,praca.

Universal Goddess tarot
Wojownik przygnieciony buławami.Zakrwawiony,uwięziony pokonuje opór swojego ciała ,bo ciągle wierzy ,że póki żyje może zwyciężyć.
Karta doskonale pokazuję wytrwałość w dążeniu do celu.

Dziesiątka buław to karta bardzo mozolonej ciężkiej pracy.Tu wszelkie czynności, jakie wykonujemy przychodzą nam z trudem,oporem i nic nie idzie gładko. Jako że buławy to energia, a dziesiątka kończy cykl kumuluje się tu cała siła,żywiołu ognia. Nie ma już rezerw, z których można by zapożyczyć moc, więc albo dobrniemy do celu albo wyzwanie nas pokona.

Ludzie, jakich znajdziemy w tej karcie to osoby, które bardzo często nie potrafi poprosić innych o pomoc. Tak bardzo utknęły w przekonaniu, że muszą ze wszystkim poradzić sobie same,że tylko one mogą wykonać daną czynność,że wolą cierpieć niż poszukać wsparcia.
Oczywiście znajdziemy tu również, ludzi wytrwałych i to jest dobra cecha, tylko, że dziesiątka buław zawsze niesie ze sobą jakiś koszt tej wytrwałości, który trzeba zapłacić.
Niestety ta,,zapłata,, nie pozwala się w pełni cieszyć osiągnięciem.

W relacjach uczuciowych mówi o samotnym zmaganiu się z życiem lub pokazuję,że ciągniemy jakiś związek, dlatego bo uważamy,że tak należy,że trzeba dźwigać swój krzyż.
Golden tarot of the Tsar
W tej talii dziesiątka buław jest przedstawiona bardzo dosłownie jako Jezus dźwigający krzyż w drodze na Golgotę.
Ancestral Path tarot
I dziesięć buław z bardzo prozaicznej strony przedstawiająca zapracowaną matkę ,obarczoną ciężarem wykonywania kilku czynności na raz. Bez wsparcia mężczyzny, z dzieckiem na plecach, obciążeniem na ramieniu ,dopilnowującą większego malca .Czyli codzienność wielu współczesnych kobiet.

 Zawodowo karta ta mówi o ciężkiej fizycznej pracy ,braniu nadgodzin ,pracy ponad siły.
Warunki, w jakich wykonujemy daną prace są delikatnie mówiąc niekomfortowe.


W życiu codziennym pokazuję przeprowadzkę, targanie ciężkich zakupów do domu, mi ostatnio w dniówce pokazała zmaganie się na bieżni z oporem własnego ciała. Dałam radę ale po zakończeniu dystansu byłam tak zmęczona,że ogarnęło mnie zniechęcenie do dalszych ćwiczeń.

W zdrowiu mogę powiedzieć na własnym przykładzie , karta pokazała bardzo opuchnięte nogi i potężny wzrost ciśnienia krwi.

Na koniec karta przypominająca mi moje ,,płonące ,, nogi po ćwiczeniach :)
Sensual Wicca tarot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz