czwartek, 5 maja 2016

Ósemka buław- szybkość.

Lubię skojarzenia ;)
Pamiętacie Strusia Pędziwiatra ?Szybki i niedościgniony  niczym ósemka buław;)

Ósemka buław karta informacji i prędkości jej przekazu. Zajdziemy w niej każdą dostępną formę komunikacji międzyludzkiej.
Ludzie w tej karcie są niczym wiatr, pojawiają się i znikają z naszego życia, dlatego należy traktować ich pojawienie się w naszym życiu jako epizod, który miał się wydarzyć. Osoby reprezentowane przez tą kartę kierują się w dużej mierze impulsem, żyją chwilą , liczy się tu i teraz dlatego po prostu chwytają życie takie jakie jest.
W odwrotności karta pokazuje po prostu wstrzymanie wszelkich działań ,stagnacje i bezruch w każdej dziedzinie życia o jaką pytamy.

W relacjach uczuciowych mówi o przelotnych romansach . Gorące, namiętne, szalone chwilę bez zobowiązań . Jeśli takich wrażeni szukamy to na pewno się nie rozczarujemy. To także karta mówiąca o dużym pociągu fizycznym.

Zawodowo może pokazać pracę telefonicznego ankietera, kuriera, informatyka .
Finansowo mówi o braku rozważności w dysponowaniu gotówką ,możemy wydawać w zbyt dużym tempie bez zastanowienia czy dana rzecz jest nam naprawdę potrzebna.

W zdrowiu zwraca uwagę na krążenie krwi i ciśnienie.
Ogólnie pokazuję wiadomości typu sms, mail, telefon, list, fax, podróż.

Deviant Moon tarot
Jedna z brzydszych talii tarota ale muszę przyznać ,że bardzo urokliwa w swej brzydocie i przekazie.
Mamy tutaj na pierwszy rzut oka obie strony ósemki buław.Pierwsza to  prędkość-informację wyrażoną w postaci kruka ,który przynosi wiadomość . 
Drugą stronę można zobaczyć przyglądając się jak wygląda kosa. Normalne kosa jest gładka, dzięki czemu tnie szybko. Ta jest wyszczerbiona ,a dodatkowo postać ma skosić twarde buławy , a więc widać tu przeszkody w działaniu, spowolnienie i trudności .
Medieval Scapini tarot
Tu za to doskonale widać na samej górze szybkość,ruch,przemieszczanie się-biegnąca postać w lewo i druga w prawo.
Druga scena od góry pokazuję zaangażowanie w jakąś czynność obu postaci.Jeśli dobrze widzę mężczyzna ma coś na języku, może motyle,albo jakiegoś innego owada od , którego kobieta chcę go uwolnić.
Nasuwa mi się od razu skojarzenie z powiedzeniem ,,szybszy język od rozumu,, co zresztą pasuje do tej karty.
Na trzecim obrazku widzimy mężczyznę , który zabiega o względy kobiety. Zwracam uwagę ,że on układa ręce tak jakby zasłaniał serce więc to nie miłość, ugina kolano zbliża się do niej bo jest nią zainteresowany seksualnie ale nie ofiarowuje jej uczucia.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz