piątek, 4 grudnia 2015

Kochankowie VI- Wybieram.

Dark Grimoire tarot
Ilustracja karty przedstawia kobietę i mężczyznę stojących na początku zawiłej drogi, a w oddaleniu czeka kobieta w czerwonej sukience.
Co się rzuca w oczy jako pierwsze? Dla mnie centralne dwie postacie obejmujące własne dłonie. Widać jednak,że mężczyzna zerka na kobietę w czerwonej sukience.
Ta para ludzi jest szara troszkę nijaka, ale dzięki temu pasują do siebie. Kobieta w czerwieni jest na tej karcie czymś kuszącym, innym, co przyciąga wzrok mężczyzny.
Zwróćmy uwagę,że gdyby mężczyzna poszedł za ciekawością jego droga, choć zawiła była by bez przeszkód, bo kamienie leżą poza nią, ale, wyraźnie widać też,że za kobietą w czerwieni zbierają się chmury a to nigdy nie jest dobry znak.


Kochankowie – pierwsze skojarzenie …hmm no kochankowie w znaczeniu dosłownym, miłość lub para w związku  :) Dla mnie jednak jest to przede wszystkim karta dokonywania wyborów .
Od tych małych -Kawa czy herbata? Po większych typu liceum czy technikum? Studia czt praca? Partnerka czy żona?Inwestować czy odkładać pieniądze na koncie? I tak w nieskonczoność :)

W kontekście miłości oznacza wybór partnera, decyzje o ślubie, narzeczeństwie. Jeśli pytamy czy kocha? Karta odpowiada Tak. W negatywie mówi o zdradzie, złym wyborze partnera wpakowaniu się w przysłowiowe bagienko uczuciowe -,, zamienił stryjek siekierkę na kijek,,
Jest to także karta zazdrości i ciągłych obaw ,że gdzieś tam ktoś się czai kto nam zabierze naszą miłość.

 W sprawach zawodowych może pokazać propozycje zmiany pracy lub dorobienia pieniędzy od nas zależy czy skorzystamy z okazji czy nie.

Ogólne sytuacje, jakie karta mi pokazuję to jako miejsce drogę, autostradę, jakiś skomplikowany węzeł komunikacyjny lub po prostu skrzyżowanie.
Każdy wybór w sklepie gdzie wahamy się między kilkoma produktami również w codziennym życiu objawia się w tej karcie.
Spacer z partnerem, mile spędzony czas we dwoje,decydowanie planowanie rozważanie za i przeciw.
Jest to również karta przyjaźni doskonałego porozumienia, pokrewieństwa dusz.

Osoby, jakie może pokazywać ta karta to ludzie, którzy potrafią dokonywać wyborów w życiu, są bardzo decyzyjni pewni siebie i chętnie biorą odpowiedzialność za swoje życie. Są  bardzo samodzielne zaradne chcące zakosztować życia w 100% .
Jeśli karta jest na pozycji problemu w charakterze człowieka pokazuję brak stanowczości, trudność w podejmowaniu najprostszych decyzji, strach przed życiem przed wszystkim, co nowe gdzie potrzeba samodzielnie zadecydować.

W tej karcie zawiera się również praca osób wróżących jak i doradców, psychologów osób, które mogą nam wskazać drogi wyjścia jednak decyzja będzie zależała od nas samych.

W zdrowiu zwraca uwagę na wszystkie organy podwójne w jamie brzusznej .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz