wtorek, 15 grudnia 2015

Śmierć XII Koniec=Początek


Sabina Nore tarot Arkana Wielkie.
Zapraszam na stronę autorki klik.
Na ilustracji kokon z poczwarką cierpliwie czekający aż jego cykl przeistoczenia dobiegnie końca i narodzi się na nowo jako motyl.

Ten symbol poczwarki przeistaczającej się w motyla jest chyba najbardziej trafnym przedstawieniem karty tarota Śmierć . Rodzimy się ,uczymy, doświadczamy alby w procesie reinkarnacji opuścić to życie i zacząć je od nowa i jeszcze raz od nowa , i jeszcze raz …aż nasza transformacja w motyla za którymś tam razem w końcu nastąpi.
Śmierć to dla mnie karta w duchowym wymiarze reinkarnacji i odpracowania karmy.


Karta ta zawiera w sobie słowa Koniec i Początek ,bo  każdy koniec daje początek czemuś nowemu.Cięcia jakie robimy lub jakim poddaje nas los są w pierwszym momencie bolesne ale z perspektywy czasu dostrzegamy,że były konieczne, nieuniknione i doprowadziły nas do właściwego momentu w życiu.
Kiedy rodzi się dziecko następuje odcięcie pępowiny 9 miesięczy etap dojrzewania dobiegł końca zaczyna się nowe życie w nowych nieznanych warunkach.Czy jest to przyjemne dla dziecka? Na pewno nie bo wkracza w nieznane .Ktoś wyciągnął go z bezpiecznego miejsca ,wszystko jest nowe i nieznane ale ...ten moment strachu trwa tylko chwilę.

W miłości w pytaniu –Czy kocha? Odpowiada jednoznacznie Nie. Jeśli szukamy w tej karcie uczuć to ich nie znajdziemy. Nawet jeśli wcześniej daną parę łączyło gorące uczucia a u jednego z dwojga pojawia się w sercu Śmierć oznacza to , że dawne uczucie zostało utracone bezpowrotnie.
Śmierć oznacza zakończenie związku czy to miłosnego czy przyjacielskiego.Coś w danej relacji przerobiliśmy,coś zostało zakończone,a być może ewaluowaliśmy na, tyle,że dana relacja w naturalny sposób dobiegła końca.

W finansach pokazuję  wydatek,wszak Śmierć swą kosą kosi, więc to, co wzrosło, np. na koncie musi zostać kiedyś,,wycięte,, i spożytkowana na jakiś cel. Nic wiecznie nie tkwi w bezruchu.

Człowiek zobrazowany przez Śmierć jest zazwyczaj osobą szczupłą lub dosłownie przeszedł  taką metamorfozę swojego wyglądu,że znajomym trudno na pierwszy rzut oka go poznać.
Jeśli chodzi o charakter są tu osobowości od bardzo skrytych i unikających kontaktów po mocno, asertywne czasami zakrawające wręcz na wulgarne w swojej szczerości wobec drugiego człowieka. Również a może i przede wszystkim osoby w tej właśnie karcie są ludźmi, którzy w swoich myślach, światopoglądzie poczynili całkowitą transformacje swojego wcześniejszego spojrzenia na świat.

W codziennej praktyce karta Śmierci pokazuję np. zakończenie szkoły, zmianę planu dnia, zwolnienie z pracy lub przy dobrych kartach obok zmianę stanowiska. Znajdziemy tu także wyprowadzkę z domu czy to w sensie ,,odcięcie pępowiny,, dziecka od rodziców i zaczynanie samodzielnego życia, czy w sensie dosłownym i przyziemnym opuszczenie jednego domu by zamieszkać w innym.

W zdrowiu pokazuję mi wszelkie zabiegi chirurgiczne z wyrywaniem zęba włącznie. Karta Śmierci przy karcie Moc wskazuję próchnicę. Również jest to karta zwracającą uwagę kości i choroby przewlekłe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz