piątek, 11 grudnia 2015

Wisielec XII - Cierpiętnik czy wizjoner?


Lo Scarabeo Tarot
Na ilustracji mężczyzna zawieszony głową w dół na węży. Wąż jako symbol ma dwa znaczenie jego jad w odpowiedniej proporcji może być leczniczy jak również zabójczy.
Widać ,że język węża dotyka uda zawieszonego człowieka ale co z tego wyniknie jeszcze nie wiadomo.

Osobowość człowieka przedstawionego w karcie Wisielca można odebrać na dwa sposoby.
Może to być cierpiętnik wiecznie użalający się na los i czekający aż ktoś coś za niego zrobi bo sam albo nie potrafi albo jest już tak pogrążony w bólu ,że nie widzi drogi wyjścia z trudnej sytuacji. Osoba taka wiecznie użala się nad swoim losem, otoczeniem, życiowymi porażkami, widzi świat w czarnych barwach. Powiem więcej w długotrwałym stanie ducha przesyconym wewnętrznym cierpieniem i poczuciem beznadziejności osoba taka jest tylko o krok od popełnienia samobójstwa czy okaleczania własnego ciała.
Każdy ma prawo czuć się zle, każdy ma prawo na moment depresji ,rozpaczy, smutku .Ważne żeby umieć temu powiedzieć STOP (im wcześniej tym lepiej dla nas samych)

Druga opcja osobowości to człowieka,który celowo z jakiś znanych tylko sobie przyczyn postanowił wycofać się z aktywnego życia i odwrócić jego bieg o 180 stopni. To, co kiedyś było ważne typu fajne ciuchy, towarzystwo, samochód, kariera staje się dla takiego człowieka pyłkiem na wietrze, bo dostrzega on,że życie to nie tylko świat materialny, ale również duchowy.


Słowo kluczowe przy tej karcie to zatrzymanie, zawieszenie, opóźnienia.
W miłości pokazuję brak uczuć, jeśli chodzi o potencjalną drugą osobę.Stosunek osoby z Wisielcem, na czakrze serca jest właściwie nijaki do człowieka,który pyta o jego uczucia.
Również karta może pokazać w sprawach uczuciowych zawieszenie kontaktu, współżycia wręcz izolowanie się od partnera.
Przy partnerze w tej karcie nie możemy liczyć niestety na jego inicjatywę w żadnej dziedzinie życia. Szeroko pojęta bierność to główna cecha takiej osoby.

Sprawy zawodowe w tej karcie to albo brak pracy albo chodzenie do pracy,która daje nam jakieś tam pieniądze, ale nasz stan psychiczny jest jedną wielką raną.Wtedy każde nasze wyjście do pracy staje się codzienną udręką.
W finansach Wisielec pokazuje np. blokadę konta, komornika na pensji, problem z odzyskaniem długu, problem z wypłacalnością kontrahenta.

Miejsca w karcie Wisielca to przede wszystkim wszystkie, w których nie chcemy się znaleźć, gdzie niejako stawiamy się przymusowo, bo np. tak wypada.
Ale również karta pokazuję mi wizytę na basenie, prysznic, wodospad, długą kolejkę, w której czekamy, korek na ulicy, blokadę drogową,ćwiczenia jogi,gips na nodze,każdy przedmiot ,który wisi chociażby obraz czy zegar ścienny,zamknięty szlaban na przejezdzie kolejowym.

Z ezoterycznego punktu widzenia to karta głębokiej medytacji,modlitwy i dostrzegania w życiu rzeczy, zjawisk,których wcześniej nie widzieliśmy. Nie koniecznie musi to być od razu jasnowidzenia, ale bardzo proste postrzegania uroków świata, ludzi, kiedy siła wyższa niemal na każdym kroku daje nam znać o sobie,odpowiada znakami,słowami, sytuacjami na nasze pytania.

W zdrowiu karta zwraca uwagę na zaburzenia świadomości wywołanych alkoholem, narkotykami, lekarstwami. Mogą w tej karcie pokazać się również zaburzenia psychiczne.

Z mojego doświadczenie wiem, że Wisielec to również karta pokazująca problemy z jelitami i trawieniem, oraz z nogami np zimne stopy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz