poniedziałek, 7 grudnia 2015

Moc -Siła Człowiek ogień.

Dreming tarot
Na ilustracji widzimy dziewczynę w towarzystwie lwa. Oboje są bardzo spokojni, oboje mają przymknięte oczy.Ich zachowanie sprawia,że człowiek czuje się bezpieczny i spokojny. Dziewczyna nad głową ma znak nieskończoności (oznacza on ciągłość i nieskończoność krążącej energii), więc nie zabraknie jej mocy do okiełznania króla zwierząt.
Jej zamknięte oczy mogę też wskazywać na to,że dziewczyna mocno czuje, wczuwa się w daną sytuację,lub zagłębia się w siebie samą.Wzrok nie wiedzie tu prymu a raczej to wewnętrzne widzenie okazuję się być punktem przewodnim karty.

Do karty Mocy astrologicznie przypisany jest zodiakalny Lew, a tym samym przejmuję ona wiele przymiotów tego znaku zodiaku.
Osobowość, jaką pokazuję Siła to ludzie bardzo samodzielni, z wielką werwą do działania. Niebywale zaradni w życiowych problemach, są to osoby, które do póki mogą coś zrobić w danej sprawie nie osiadają na laurach.
Znajdziemy tu liderów grup, sportowców, osoby aktywne seksualnie pełne wigoru i zdrowia, ale również brutalne zachowania,przemoc fizyczną jak również seksualną.

Charakterologicznie karta ta określa osoby, które uwielbiają podziw otoczenia, bycie w centrum uwagi. Ludzi,którzy niemal są stworzeni do tego żeby występować publicznie i podnosić tym samym wartość swojego ego.
Nie znajdziemy tu skromności, pobłażliwości, współczucia .Osoby reprezentowane przez kartę Siły często dążą do celu po trupach a ich droga jest zasłana mniejszą nic nie znaczącą,,zwierzyną,,.


W miłości Siła może pokazywać dominacje jednego z partnerów na zasadzie łagodnej perswazji,uciekania się do tzw ,,kobiecych sztuczek,, aby osiągnąć to na czym nam zależy.
Ale także dominacje na zasadzie przemocy w związku,agresywność i presje fizyczną wobec osoby, z którą jesteśmy.
Moc to nie jest karta, która mówi o miłości, ale według mnie zawiera ona w sobie rządze, popędy seksualne chęć posiadania nad drugim człowiekiem władzy,chęć posiadania go na własność.

W sprawach zawodowych mówi o dobrej pozycji zawodowej, na którą sobie sami zasłużyliśmy. Nie ma tu stanowisk na zasadzie,,po znajomości,,.
W finansach karta mówi,że jesteśmy na tyle zaradnymi ludźmi, którzy z przysłowiowego ziemniaka i mąki zrobią stół zastawiony po brzegi różnych potraw. Siła to karta zaradności i zwiastuje radzenie sobie samemu w kwestiach finansowych oraz przemyślane planowe działanie na tym polu życia.

W zdrowiu zwraca uwagę na wysokie ciśnienie oraz krążenie krwi ale również może pokazać,że nasza kondycja fizyczna jest bardzo dobra.


 W codziennym życiu karta pokazuję używki typu kawa,  napoje energetyzujące coś czym podnosimy swoją wydajność ciśnienie. Mogą tu być również wszelkiego typu dopalacze wpływające negatywnie na zdrowie.
Z ezoterycznego punktu widzenia Moc jest dla mnie kartą trzeciego oka , siły wewnętrznej ale również energii płynącej z rąk .
Miejsca mocy, talizmany, coś co przynosi nam szczęście ,przedmioty które energetyzujemy również ta karta może wskazywać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz