wtorek, 1 grudnia 2015

Cesarz - Godność kontra tyrania.


Steampunk tarot
W centrum karty spokojnie siedzący mężczyzna na tronie. Tron ozdobiony dwoma trójkątami jeden oznacza żywioł ognia drugi odwrócony to żywioł wody. Kolejne dwa symbole na tronie gdzie mężczyzna opiera ręce oznaczają żywioł powietrza i ziemi.
Według mojego odczytu te symbole oznaczają przede wszystkim to ,że cesarz emocje trzyma za plecami i nie tak łatwo na pierwszy rzut oka określić jaki to człowiek. Twardą ręką zaś rządzi w sprawach materialnych posługując się rozumem.
Przy symbolach ziemi i powietrza są też klucze, więc według mnie tu jego pole działania jest intensywne i tu może wiele drzwi otworzyć.
Sama poza mężczyzny sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie, czujnego a jednocześnie odprężonego człowieka.
Na głowie ma gogle na oku szkiełko, więc wszystko z pewnością pozostanie pod jego czujną obserwacją.

Karta Cesarza to przede wszystkim karta stabilizacji, pewności poczucia bezpieczeństwa i stałości ,niezmienności.
Sama nazwa Cesarz od razu kojarzy się z władzą ,kimś dostonym, poważanym robiącym wielkie wrażenie na innych ludziach.Cesarz zawsze wzbudza respekt .
Energia tej karty może zostać wykorzystana w pozytywny sposób lub negatywny.
Przypominając sobie historię świata ,,Cesarzy,, dużego kalibru gubiła rządza władzy i wcześniej czy pózniej boleśnie upadali. W życiu codziennym negatywną stronę cesarza można zauważyć choćby w pracy kiedy osoba osiągająca wyższe stanowisko doznaje tz Efektu Lucyfera, czyli woda sodowa uderza jej do głowy.
A więc cesarz cesarzowi nierówny .

W miłości wskazuję na poznanie odpowiedzialnego partnera często na resztę życia lub dla osób w związkach po prostu wskazuję na męża.Mężczyzni których ta karta określa wiedzą czego chcą od życia od partnerki, chętnie się deklarują i dążą do legalizacji związku.
Jednym słowem można na nich polegać jak również ufać ich wierności.

Osoby reprezentowane przez Cesarza są pewne siebie, dojrzałe, doskonale kontrolują swoje emocje. Zazwyczaj pełnią wysokie funkcje zawodowe,więc albo są właścicielami firm albo kierownikami, prezesami, osobami, które mają samodzielne stanowisko, z którym inni współpracownicy muszą się liczyć.
W swej negatywnej odsłonie karta ta pokazuję osobę którą nazywamy tyranem, która nie przyjmuję do wiadomości zdania i potrzeb innych ludzi i bardzo często stosuje mobbing .

W finansach karta mówi o stabilizacji, ale też może pokazać okoliczność, w której to mężczyzna dzierży władzę nad budżetem domowym a osoba będąca z nim z relacji musi prosić go o każdą zlotówkę na codzienne wydatki.

W Cesarzu zawiera się również pewna doza skostnienia,dlatego jeśli pytamy o zmiany karta pokazuję zastój, bezruch.


W zdrowiu jako,że karcie tej przypisany jest zodiakalny Baran wskazuję na dolegliwości występujące w obrębie głowy .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz