środa, 7 października 2015

7 kielichów -czasem sobie marzę o...


Happy tarot
Na wizerunku karty mała dziewczyna z kotkiem. Stoi przed witryną sklepową i ogłada, co też to miejsce ma do zaoferowania w swoim asortymencie. Wiadomo,że nasza wiedza o tym, co jest w środku sklepu jest ograniczona do tego, co jest na wystawie, więc tak naprawdę patrząc na to, co widoczne resztę musi sobie dopowiedzieć-wyobrazić. Druga sprawa jasno pokazana na tej karcie to kwestia wyboru, jest 7 kielichów, dziewczynka musi podjąć decyzję, co wybrać, co najbardziej jej będzie odpowiadało.

Mówi się,że to karta ,,zamków budowanych na pisaku,, czyli ,rzeczy ulotnych nie trwałych dających na moment przyjemność ale nie mających racji bytu w rzeczywistym świecie.
7 kielichów to karta fantazji, marzeń, snów naszej bogatej wyobraźni, wyborów.
Wszystko to, co sobie wyobrazimy  w 7 kielichów , może  być konstruktywne, bo jak inaczej powstawałyby książki, filmy,wynalazki. Tu może mieć początek każda fantastyczna idea, ale to tylko początek, jeśli nic nie zrobimy z tym pomysłem on się rozsypie jak wspomniany zamek z piasku.

Karta pokazuję medytacje, senne podróże, nasze marzenia.
W miłości mówi,że sami piszemy sobie historie, której nie ma. Przykładowo ktoś na nas spojrzał łaskawym okiem, był zwyczajnie miły a my brniemy dalej w marzenia i widzimy już siebie w związku,z dziećmi prowadzących wspólne życie.
Jest tu bardzo często łudzenie się uczuciowe ,miłość niespełniona.

Osoby jakie ta karta pokazuję to marzyciele, czasem ludzie którzy ślepo podążają za jakąś sektom, często są też w tej karcie ludzie zaburzeni umysłowo lub żyjący w tak zwanym ,,własnym świecie,, których nie każdy rozumie .
7 kielichów pokazuję iluzję, iluzjonistę,ale również hipnotyzera.
Jako,że jest to liczba, 7 która mówi o duchowości również może pokazać osoby ślepo oddające się jakiejś wierze, przynależne do sekt ,żyjące tylko w świecie duchowości.
Karta pokazuję również fajerwerki, które oglądamy choćby z okazji Sylwestra, także lustro .
Autor Margater Winifred Tarrant- ilustratorka książek dla dzieci.


W zdrowiu  wskazuje na stan upojenia alkoholowego, narkotyczny odlot, zaburzenia emocjonalne typu schizofrenia gdzie chory słyszy głosy, widzi coś czego nie ma.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz