piątek, 2 października 2015

Cesarzowa III

Lo Scarabeo tarot
Chyba najbardziej właśne w tej talii podoba mi się karta Cesarzowej.Na wizerunku w centrum karty  kobieta w ciąży ,przyszła matka, władczyni zasiadająca na tronie.Jest radosna uśmiechnięta ze szczęściem prezentuje swój brzuszek jakby chciała się nim pochwalić przed światem.Samo otoczenie wokół niej jest pełne barw, kosz pełen owoców u stóp,motyle, ptaki na niebie.Kiście winogron, łany zboża to wszystko to symbol płodności i urodzaju.
Ta karta to kwintesencja kobiecości.

Dla mężczyzny ta karta pokazuję żonę, matkę jego dzieci, ale zdarza się też tak ,że kiedy mężczyzna powtórnie się żeni Cesarzowa pokazuję ,że poślubi kobietę ,która już ma własne potomstwo.

Karta oprócz dosłownej płodności pokazuję również duży potencjał twórczy,człowieka  o wielkich możliwościach rozwoju w dziedzinie ,która go interesuje.Ten brzuszek u Cesarzowej można traktować dosłownie ale i w przenośni jako coś co w nas kiełkuje dojrzewa ,rodzi się bardzo powoli i systematycznie aby osiągnąć swój cel.Tak jak np. każde działanie zawodowe, naukowe , które wymaga czasu i strań aby zostało uwieńczone sukcesem.

Cesarzowa to żona, matka, szefowa,artystka, pisarka.
Jeśli pytamy czy jakieś nasze plany się powiodą i wyciągamy tą kartę jest ona odpowiedzią na Tak.
W finansach pokazuję komfort życia, dostatek i korzystanie pełną garścią z tego co nagromadziliśmy.
W sferze zawodowej pokazuję wyższe stanowisko, awans ,lepsze finanse oraz ogólne publiczne docenienie przez współpracowników.

W miłości mówi dla kobiet o zamążpójściu ,ciąży, dla mężczyzn pokazuję przyszłą żonę ,życiową partnerkę.
Osoby które pokazuję Cesarzowa są zadbane,wizualnie piękne pociągające .To nie są kobiety typu ,,wieszak,, mają pełne piersi,okrągłe biodra i promienieją kobiecością.

W zdrowiu zwraca uwagę na choroby kobiece czyli organy takie jak  macica, jajniki ,piersi.

W swej ciemnej odsłonie, karta pokazuję nadopiekuńczość ,rozrzutność w finansach, dbanie tylko i wyłącznie o swój komfort życiowy, apodyktyczność.
Osoby w tej karcie stają się wulgarne a nie kobiece.

Na koniec typowo kobiecy obraz Cesarzowej w obrazach Katie m. Berggren .
Strona artystki Katie m.Berggren .Miłego oglądania :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz