środa, 21 października 2015

Pięć kielichów-Pławię się w swojej rozpaczy


Cosmic tarot
Szaro bure tło karty. Otwarte drzwi, za którymi hula jesienny wiatr też nie uprzyjemniają sytuacji postaci siedzącej w domu.
Kielichy leżą puste,jeszcze odrobina płynu pozostała na stole niczym resztki łez na twarzy.Kobieta siedzi skulona z zamkniętymi oczami jakby nic poza jej emocjami w tej chwili jej nie obchodziło.Ona nie widzi ,,że mleko się już wylało,, a pozostawanie w tej samej pozycji życiowej nie zmieni sytuacji.

Piątka kielichów to karta głębokiego żalu, rozczarowania jak również poczucia winy. To karta żałoby.
Kiedy pytamy o miłość karta pokazuję,osobę po przejściach. Często kogoś, kto został porzucony,zdradzoy lub człowieka, który jest wdowcem/wdową.
Jeśli pytamy czy ktoś nas kocha karta odpowiada Nie. Uczucie, jakie ma dana osoba do ciebie to żal.

Ponieważ w tym arkanie są głównie straty pokazuję on również utratę pracy, utratę gotówki.
Jeśli zaś pytamy czy ktoś obniży cenę czy dostaniemy rabat itp. Wtedy odpowiedz jest jak najbardziej na Tak.

Piątka kielichów  to również  sytuacja gdzie ktoś powraca do naszego życia, więc pokazuję odnowienie kontaktów.
Miejsca, jakie może wskazywać to cmentarz, kościół a precyzyjnie konfesjonał spowiednika, jak również wszystkie miejsca, które wiążą się dla nas z przykrymi wspomnieniami. W kontekście narodu są to pomniki, miejsca kultu tak gdzie pozostawiamy swoje głeboko ukryte emocje.

Wygląd zewnętrzny w tej karcie to ktoś kto bardzo,,ściśle ,, się ubiera w sensie okrywa się tak rzeczami jakby chciał się ukryć przed światem. Smutna mina, podkrążone oczy, usta ułożone w podkówkę.Człowiek samotnik ale nie dla tego,że chcę być sam ale dlatego bo ludzie wcześniej czy później od takiej osoby uciekają .Jej rozpacz nad tym co było , sprawia ,że ludzie  którzy poznają ją bliżej nie chcą tego wiecznie wysłuchiwać więc odchodzą.
W zdrowiu pokazuję stany depresyjne, uzależnienia,choroby o podłożu psychicznym.
,,Anioł smutku,,
Obraz  Mariny Czajkowskiej Tutaj oficjalna strona autorki-galeria obrazów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz