poniedziałek, 26 października 2015

Cztery monety -Pazerność


Joie de vivre Tarot Paulina Cassidi 

Na wizerunku karty pajęczyna otaczająca odnóżami swój,,skarb,,.Czyli nasze tarotowi 4 monety, które tutaj zdaje się są przedstawione jako włóczki przędzy potrzebnymi do zbudowania sieci i zapewnienia bezpieczeństwa i pokarmu.
Pajęczyca wydaje się być spokojna, dostojna z pełną powagi minką dystyngowanej damy ale jaj oplatające odnóże włóczki jasno pokazują ,że jest czujna i bardzo przezorna bo nie chce stracić tego co zgromadziła.
Na dole karty widnieje napis,,security,, –bezpieczeństwo, pewność, ochrona.

Cztery monety to dla mnie karta skąpca i pokazuję mi ludzi, którzy po prostu bardzo mocno trzymają się stanu posiadania. Są to osoby przezorne ale czasem przezorność przeradza się w skąpstwo, do tego stopnia,że nawet, jeśli nic im nie grozi to i tak wolą się zabezpieczyć,,na zaś,,
Na takie osoby mówi się, że,,noszą węża w kieszeni,, i w sumie tak jest, bo ich praktyczne podejście do materii przybiera w wielu wypadkach stan gdzie sami sobie żałują zwykłych podstawowych wydatków a świadomość, że gdzieś tam na koncie jest odłożony grosz rekompensuje im wyrzeczenia dnia codziennego.
Pamiętacie postać Scrooge'a z ,,Opowieści Wigilijnej ,, Karola Dickensa nim zaszła w nim przemiana?To właśnie taki typ człowieka widzę w czwórce monet.

 Jeśli chodzi o sprawy finansowe to karta ta wskazuję, że posiadamy pewien bezpieczny kapitał gotówkowy, z którego można w każdej chwili skorzystać. Jak również karta ta może wskazywać, że czeka nas trudniejszy okres w życiu gdzie będziemy zaciskać pasa w wydatkach bo np. na coś konkretnego odkładamy.

W miłości karta pokazuję albo  zaborczość uczuciową wobec drugiej osoby jak również sytuacje gdy druga strona obwarowała się murem i nikogo do siebie nie dopuszcza.

Czwórka monet może również pokazywać dom i osiągnięcie stabilizacji na polu materialnym. Niestety w tej karcie ludziom brak towarzyskości, otwarcia na kontakty międzyludzkie toteż dużo czasu spędzają samotnie we własnym towarzystwie ale nie jest to dla nich niczym co sprawiałoby im przykrość.

W zdrowiu mnie osobiście wskazuję skurcze mięśni kończyn dolnych, zaparcia .Zdarzyło się także ,że karta pokazała mi w układzie stwardnienie rozsiane(o tym układzie w kolejnym poście coś więcej napiszę) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz