czwartek, 26 listopada 2015

Głupiec-Naiwność .


Byzantine tarot.
Na karcie mężczyzna skupiony tak bardzo na gołębiu,że nie widzi niebezpieczeństwa upadku ze stromej góry.Gołąb próbuje go ostrzec ale on jego zamiary odczytuje po swojemu. Jego nagość wskazuje na czystość intencji, ale również nie przykładanie uwagi do zasad panujących w określonym miejscu, w jakim przebywa i brak przygotowania do drogi, jaką podąża.

Głupiec to pierwsza karta rozpoczynająca talie tarota.
W miłości wskazuję na niepoważne relacje, ulotne,chwilowe zauroczenie bez deklarowania się, bez planów na przyszłość. Również znajdziemy tutaj miłość platoniczną i nieodwzajemnioną. Karta może mówić, że jest obok nas ktoś kogo nie dostrzegamy nie bierzemy pod uwagę jako partnera i wtedy to osoba pytająca staje się tarotowym Głupcem.

Osoby przedstawione przez tą kartę to ludzie nieuważni, niedojrzali. Często są  młodsi od nas lub wyglądający bardzo młodo na swój wiek.
W plusach uosabiają swoją postawą dziecięcą radość, beztroskę, umiejętność cieszenia się drobnostkami.
W minusach Głupiec wskazuję na ludzi , którzy przegapiają życiowe szanse .
Tarotowi Głupcy niestety nie czerpią z doświadczeń życiowych i powielają wciąż te same błędy.

W sprawach zawodowych  pokazuję podjęcie pierwszej pracy bez wcześniejszego doświadczenia, lub nową drogę zawodową, której nigdy nie braliśmy pod uwagę.
To karta zaczynania pracy od tak zwanego zera.

W finansach Głupiec mówi,że albo tych finansów nie mamy albo lekką ręką wydajemy to co zarobimy nie dbając o nasze bezpieczeństwo i przyszłość. Każdy nieudany zakup, wydatek na niepotrzebną rzecz, zachciankę mieści się właśnie w tej karcie.
Osobom reprezentowanym przez tą kartę nie powinno się pożyczać pieniędzy, bo trudno liczyć na ich odpowiedzialność i słowność.

Głupiec to również karta dziecka, niewinności, naiwności oraz drogi. Kiedy pytamy o okoliczności spotkania jakiejś osoby karta ta odpowiada ,,poznasz ją w drodze w najmniej spodziewanym momencie niemal na siebie wpadniecie,,
Miejsca w karcie głupca to także  parki gdzie chodzimy z psem na spacer, miejsca pełne dzieci, nowo otwarte kluby,kawiarnie.

W sprawach zdrowia karta pokazuję mi przede wszystkim wszelkie drobne urazy skaleczenia, siniaki przedramion jak i głowy spowodowane nieuważnością.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz