poniedziałek, 9 listopada 2015

Księżyc-Iluzje,marzenia,przypływy,odpływy, tajemnice, błędy...


Ananda tarot.
Na gwieździstym nieboskłonie księżyc w pełni. W jego tle widzimy symbol zodiakalnych ryb (odniesienie do czasu według astrologii, jaki karta może pokazywać).
Na dole rak(również ten symbol odnosi się do czasu zodiakalnego raka), którego skorupa przypomina ludzkie rysy. Na samym dole wzburzone fale rozbijające się o skały  –huśtawka emocji.

Księżyc  wskazuję na czas zodiakalnych Ryb jak również Raka. Ja bardziej przychylam się do znaku Ryb jako sygnifikatora czasu, ale to tylko mój odbiór.

Karta Księżyca to przede wszystkim fazowość działania. Może pokazywać i przypływ i odpływ we wszystkich dziedzinach życia człowieka. Zależy to od pytania i sytuacji w danym momencie życia.
Jest to karta tajemnicy, czegoś niewyjaśnionego, magicznego.Pokazuję i energię oszustów,jak również świat wyobraźni, nasze obawy fobie, lęki, koszmary senne ,lunatykowanie czy podróże poza ciałem .

W miłości karta wskazuję,że partner nie jest wobec nas szczerym ma swoje tajemnice i zwyczajnie nas okłamuję.

W sprawach zawodowych może pokazać zawód pisarza, wróżki, poety, osoby która pracuję w mediach, radio telewizja, internet .  Jako,że księżyc zmiennym jest również zawód aktora pasuję tu idealnie, bo człowiek w jego energii przybiera przeróżne maski osobowości. Także znajdziemy tu fotografa jak i same fotografie jako przedmiot.

W finansach karta pokazuję niestabilność, ale w zależności od kart obok może wskazać i odpływ gotówki i przypływ.
Jeżeli finanse nie płyną z zawodów wymienionych powyżej karta wskazuję gotówkę z pracy na czarno.

W zdrowiu księżyc przez swój związek ze znakiem Ryb pokazuję przede wszystkim problemy ze stopami, wszelkie nałogi alkohol, papierosy i narkotyki.Pokazuję znieczulenie u dentysty ;) twarz wtedy zostaje na moment sparaliżowana przed zabiegiem.
Jest to także karta ciąży -z doświadczenia pokazuję mi żeńską płeć dziecka .

W ezoterycznym wymiarze może pokazywać doskonały świat wyobraźni i umiejętność korzystania z niej.

Osoby reprezentowane przez kartę Księżyca są odbierane jako ,,dziwne,, .Nie są rozumiane, odbiegają zachowaniem ,poglądami od dawno utartych ścieżek a przez to ,,normalnym,, trudno jest je zaakceptować.
Karta ta pokazuję również naciągaczy i oszustów , którzy doskonale potrafią się kamuflować przed otoczeniem, naciągać na pożyczki, sprzedawać coś po niby promocyjnej cenie, doskonale zatajając wady towaru czy przedsięwzięcia.
W wyglądzie jako cechę charakterystyczną karta pokazała mi osobę ,która była po paraliżu twarzy i pewien niedowład nadal pozostawił ślad w jej wyglądzie.Jest to również karta bardzo wyrazistego majkijarzu twarzy.
Miejsca w księżyciu to ciemnia fotograficzna, każde miejsce w pobliżu wody.

Autor obrazu  Amanda Cass -zapraszam na stronę autorki Klik .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz