piątek, 27 listopada 2015

Piątka monet- nie mam nic...

Robin Wood tarot
Bardzo smutny i ponury jest wizerunek tej karty.Jest zima , leży śnieg, przy budynku najprawdopodobniej kościoła czekają na jałmużnę dwaj żebracy.Jeden jest bardzo mocno skulony widać tylko jego wyciągniętą dłoń.Drugi pozbawiony nogi z bandażem na oku podpiera się kijem i czeka na wsparcie.Jedyna pozytywna rzecz na tej karcie to śnieżynki, które przypominają spadające gwiazdki.Można po nich wnioskować ,że istnieje szansa na poprawę losu tych dwóch postaci.

Piatka monet w finansach pokazuję nic innego jak stratę, biedę, duże wydatki,bankructwo , upadłość firmy, przegrana w kasynie, kradzież, oszustwo.

Jeśli pytamy o pracę karta pokazuję bezrobocie, ale również wolontariat gdzie robimy coś bez brania za to zapłaty.

Miejsca jakie pokazuje ta karta to domy opieki, ośrodki pomocy społecznej, noclegownie, wszelkie instytucje pomagające ubogim czy to darmowym posiłkiem czy drobną dotacją finansową.

W miłości karta pokazuję ,że ktoś żebrze o nasze uczucie, współczucie, troskę. Są tu takie sytuacje gdzie miłość nie jest odwzajemniona , a osoba która kocha wręcz błaga o zauważenie lub przynajmniej by pozwolono jej kochać za dwoje.Dlatego też karta bardzo często pokazuję związek z kochanką ,ślepo zapatrzoną w mężczyznę , który tak na prawdę bierze nie dając nic w zamian.

Osoby które reprezentuje ta karta są osobami ubogimi, doświadczonymi przez los, życie.Bardzo często są to ludzie bezdomni choć w dzisiejszych czasach bezdomność to też brak gotówki na własne mieszkanie i życie na wynajem gdzie tak na prawdę nasze pieniądzę idą gdzieś w eter...

W zdrowiu karta zwraca uwagę na kończyny oraz wszelkie dolegliwości związane z brakami witaminowymi organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz