środa, 16 września 2015

Diabeł - Pustelnik -pokusy i odchudzanie.

Cat eye tarot
W tej kociej talii ładnie widać problem nadmiernej wagi.Kociaki są zwinne, szybkie, uwielbiają się wspinać, polować więc ich naturalna sylwetka musi być smukła .Tutaj widzimy ,że zwierzak jest przekarmiony.Niedość ,że jest po prostu gruby to siedzi przy misce pełnej jedzenia więc jego waga ma szanse nadal pozostać niezmieniona o ile po prostu nie wzrośnie.
Czy kociak utuczony niczym prosie jest szczęśliwy?Nie ,bo choć jedzenie sprawia mu przyjemność to traci swoje kocie ruchy , swoją kocią naturę .To samo dotyczy ludzi kiedy jedzenie staje się substytutem szczęśliwego życia .

Zaczynając od karty Diabła.
Sam Diabeł kojarzy się w kontekście jedzenie z kuszeniem. Jest to po prostu wszystko, obok czego nie potrafimy przejść obojętnie. Jednych kuszą słodycze, innych mięsa, pizze czy inne ulubione potrawy. Rzecz w tym, że nasza,,miłość,, do jedzenie staje się uzależnieniem. Wiemy,że te potrawy w nadmiarze nam szkodzą, że dają jedynie chwilowe poczucie zadowolenia a jednak jakoś nie potrafimy wyjść z błędnego koła objadania. Każdy, kto ma problem ze zrzuceniem wagi wie,że pokusie zjedzenia czegoś, co uważa za pyszne nie da się łatwo oprzeć.

Pustelnik.
Cat eye tarot
Nasz koci Pustelnik doskonale pokazuję sytuację , w której narażony jest w swej wędrówce na kuszenie.Obok niego siedzi sobie grzecznie kilka myszek. Mógłby je zabić bo z pewnością jego kocia natura nakazwałaby mu takie działanie, ale on opiera się tej pokusie.Nie poddaje się instynktowi choć pewnie gdzieś tam głeboko w nim toczy się walka.

Pustelnik pokazuję mi w tym temacie,że w pełni świadomi podejmujemy decyzję,,tak od dziś przechodzę na dietę-od dziś poszczę, od dziś zmieniam styl życia,, W tej karcie omijamy szerokim łukiem wszystko to co nas kusi, co może być potencjalnym niebezpieczeństwem do zrzucenia wagi .W temacie diety jest to karta, ograniczenia jedzenia, którego wcześniej było w nadmiarze.

Czy zwycięzy Diabeł czy wola i zachowawczość Pustelnika zależy to tylko od nas.

Więcej o Karcie Diabła i Pustelnika w najbliższych postach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz